Kotlin Nedir

Android uygulamasını geliştirmek için yaygın olarak kullanılırKotlin, Java ile tam olarak birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kotlin esas olarak JVM'yi hedefler, ancak JavaScript veya yerel kod için derler Kotlin  JetBrains ve Google tarafından Kotlin Vakfı aracılığıyla desteklenmektedir.

Kotlin'in Özellikleri

Kotlin'in popülaritesinin nedeni, sahip olduğu benzersiz özelliklerden kaynaklanmaktadır. Şimdi çeşitli özelliklerine bakalım.

1.    Kısa : Kotlin, Java'dan dahaözlüdür ve Java ile karşılaştırıldığında yaklaşık% 40 daha az kod satırıyazmanız gerekir.

2.    Birlikte çalışabilirlik :Kotlin programlama dili Java ile birlikte çalışabilir. Bir Java projesindeKotlin'i kullanmakta asla zorluk çekmeyeceksiniz.

3.    Zengin özelliklere sahip : Kotlin, Operatör aşırıyüklemesi, Lambda ifadeleri, Dize şablonları vb.Gibibirçok gelişmiş özellik sunar .

4.    Kolay :Kotlin'in programlama dilini öğrenmesi kolaydır. Bir Java geçmişindengeldiyseniz, Kotlin'i öğrenmeyi kolay bulacaksınız.

5.    Daha az hata: Dahaönce de belirttiğim gibi, Kotlin statik olarak yazılan bir programlama dilidir,bu da statik olarak yazılan programlama dilleri derleme zamanında yazım denetimiyaptığı için derleme zamanında hataları yakalamanızı sağlar.

  Alıntı Yap

KARABAY A, 2020 . Kotlin Nedir,

https://www.karabayyazilim.com/blog/diger/kotlin-nedir-2020-01-02-144406

(Erişim Tarihi : 02 Ocak 2020).


  Bu yazıyı paylaş

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Abone Ol
Blog yazılarımdan ilk siz haberdar olmak için email bültenine kaydolun