PyTorch Nedir ?

PyTorch, grafik işlem birimlerinin gücünü kullanan Python tabanlı bir bilimsel bilgi işlem paketidir. Ayrıca, maksimum esneklik ve hız sağlamak için kullanılan deep learning araştırma platformlarından biridir. En üst düzey özelliklerden ikisi; güçlü GPU hızlandırma desteğiyle tensör hesaplamaları ve teyp tabanlı bir otograd sistemlerinde derin sinir ağları oluşturmaktır.

Deep Learning ve yapay zekanın gerçekleştirilme şeklini değiştirme potansiyeline sahip birçok Python kütüphanesi vardır ve PyTorch böyle bir kütüphanedir. PyTorch’un başarısının arkasındaki temel nedenlerden biri, tamamen Pythonic olması ve sinir ağ modellerini sorunsuz bir şekilde oluşturabilmesidir.

PyTorch Özellikleri :

  • Basit Arayüz : Kullanımı kolay API sunar, bu nedenle Python gibi çalıştırılması çok basittir.
  • Pythonic in nature : Pythonic olan bu kütüphane, Python veri bilimi ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir . Böylece Python ortamı tarafından sunulan tüm hizmetlerden ve işlevlerden yararlanabilir.
  • Hesaplamalı grafikler : PyTorch dinamik hesaplama grafikleri sunan mükemmel bir platform sağlar, böylece çalışma zamanı sırasında bunları değiştirebilirsiniz. Bu, nöral bir ağ modeli oluşturmak için ne kadar bellek gerekeceğini bilmediğinizde oldukça kullanışlıdır.

Neden PyTorch Kullanmalısınız ?

Deep Learning ve yapay zeka alanında çalışan herkes muhtemelen Google’ın en popüler açık kaynak kütüphanesi olan TensorFlow ile çalışmıştır . Bununla birlikte, en son deep learning freamwork’ü — PyTorch araştırma çalışmaları açısından önemli sorunları çözmektedir. Muhtemelen PyTorch, TensorFlow’un bugüne kadarki en büyük rakibi ve şu anda araştırma topluluğunda çokça tercih edilen deep learning ve yapay zeka kütüphanesi.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız

  Alıntı Yap

KARABAY A, 2020 . PyTorch Nedir ?,

https://www.karabayyazilim.com/blog/python/pytorch-nedir-2020-02-10-224503

(Erişim Tarihi : 10 Şubat 2020).


  Bu yazıyı paylaş

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Abone Ol
Blog yazılarımdan ilk siz haberdar olmak için email bültenine kaydolun